Facebook Twitter Anasayfa Email Site Map
select
 
  Çözümlerimiz  
 
İDA (İşletme - Danışmanlık - Aracılık Hizmetleri); özellikle Turizm sektörüne hizmet verecek olup, ülkemizde Turizm sektörü ile doğrudan ve dolaylı ilişkisi olan tüm firmaların sorunlarına “ çözüm ortağı “ olmayı, her kesimin özlediği verimli çalışma, profesyonel işbirliği, sistemli operasyon gibi konularda yardımcı olmayı hedeflemektedir. Sloganı: “ ÇÖZÜM ORTAĞI “ dır… İDA; her türlü soruna alternatifli çözümler üreterek, en verimli olan çözümü uygulamayı ilke edinmiş bir kuruluştur.

İDA’ nın açılımı olan ana maddeleri ile ilgili perspektif şu şekildedir.
WEB SITESi TASARIM + PROGRAMLAMA
Firmanızın kurumsal kimliğini yansıtan, hızlı açılan, kolay, anlaşılır menü yapısına sahip, Html, Flash tasarım teknikleri ile dizayn edilmiş internet dünyasında seçici, arama motorlarında en üst sıralara çıkan web site tasarımları bizim işimiz.... detaylar için tıklayınız >>
INTERNET TANITIM HİZMETLERİ
ONLINE REZERVASYON SİSTEMİ
FUAR STAND TASARIM + UYGULAMA
TOPLANTI - SEMİNER ORGANİZASYON
İNSAN KAYNAKLARI
    DANIŞMANLIK
Özellikle konaklama tesisleri yatırımları üzerinde yoğunlaşacak olan “yatırım danışmanlığı,” sermaye sahibi kişi ve/veya kuruluşlara, düşündükleri yatırım ile ilgili yön vermek, sermayelerini en iyi şekilde nasıl kullanabileceklerini ve yatırım sermayesinin en çabuk dönüşümünün hangi yollardan olabileceğini belirlemek amacı ile hizmet verecektir.

Yatırım danışmanlığı’nda en önemli “yer seçimi”dir. Ülkemizde sermaye yatırılması düşünülen işin yeri ve konumu ile ilgili araştırmaların yapılmasına gerekli önem verilmemekte ve sonucunda da yatırımın yeri yanlış seçildiği andan itibaren geriye dönüş çok zor olmakta veya olamamaktadır. Oysa, işletmelerin yaşaması, gelişmesi ve karlılığı için hayati önem taşımaktadır. Yer seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

• Doğal faktörler
• Ekonomik ve sosyal faktörler
• Hukuki faktörler
• Psikolojik faktörler
• Toplanma - toparlanma koşulları

Sayılan faktörlerin tümü, kendi başına yeni yapılacak yatırımlar için önem taşımaktadır ve gerektiği takdirde yatırım öncesi bu konularda ilgili geniş raporlar verilecektir.

Yatırım danışmanlığı içerisinde, diğer bölümlerde de olacağı gibi “FİZİBİLİTE - ANALİZ” çalışmaları bulunmakta olup, amaç; yatırım öncesi gerekli piyasa araştırması yapılması, toplam yatırım harcamalarının tahmini rakamlarının çıkarılması, yatırımın bitiş zamanının belirlenmesi ve buna göre yatırımcı firmaya bilinçli, rasyonel, düzgün bir rapor hazırlayıp yön verilmesidir.

Ülkemizde, Turizm sektörüne yatırım yapacak olan ciddi - kararlı yatırımcıların, yatırım öncesi sektörün yapısından, konusundan, fonksiyonlarından, Pazar payı ve pazarlama stratejisinden ve diğer fonksiyonlarından doğan özellikleri bilme ve hazır olma zorunluluğu vardır. Aksi halde, rastlantı faktörlerinin oluşturduğu geçici ve hızlı kazançların sürekliliği söz konusu değildir ve yatırımcı yanlış yönlere sevk edilmiş olacaktır. Yatırım öncesi, yatırımcıyı bilimsel nitelikte bilinçlendirecek çalışmalar rapor halinde sunulacaktır.
Proje Danışmanlığı
İşletme Danışmanlığı
Mali Danışmanlık
Denetim Danışmanlığı
Hukuki Danışmanlık
Finansman Danışmanlığı
Teknik, Teknolojik Danışmanlık
Kriz Dönemi Danışmanlığı
Yabancı Sermaye Danışmanlığı
Birleşme Ortaklaşma Danışmanlığı
Anlaşmazlık-Uyuşmazlık Danışmanlığı
ISO Kalite Belgesi Danışmanlığı
Araştırma - Geliştirme Danışmanlığı
Halka İlişkiler Danışmanlığı
İlan, Reklam, Promosyon Danışmanlığı
Dış Kaynaklı İşletme Sistemi Danışmanlığı
Bireysel Finansman Danışmanlığı
Danışmanlık / Sigorta Danışmanlığı
    ARACILIK HİZMETLERİ
Turizm sektöründe faaliyet gösteren otel, motel, tatil köyü vb. tesislerin, ekonomik nedenlerle satışa sunulmaları, olağan gelişmeler içinde yer almaktadır.

Ancak, yatırımların edinilmesinde ortaya konulan farklı (tam tahsis, kısmi tahsis, özel mülkiyet vb) girişim özellikleri, yatırımların satma-satın alma işlemlerinde, oldukca karmaşık sorunlarla karşılaşılmasına neden olmaktadır.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren, farklı uzmanlık alanlarında hizmet veren şirketlerinde satın alınması ve satılması işlemleri, ender olsada gerçekleşmektedir. Şirket devirlerinde, ticari ve hukuki sorunların ortaya çıkması ve çözümleri, uzmanlık alanına girmektedir.

İDA , yatırımcıların sektör içindeki satın alma - satma taleplerini, uzman kadroları ile azami getiri ve asgari maliyet esasları dahilinde değerlendirebilecek, tarafların menfaatlerini gözeterek azami tatminlerini sağlayabilecek tecrübe ve birikimlerini hizmete sunmaktadır.
Satış veya Kiralama Sonrası Devir - Teslim İşlemleri
Şirket - Satıcı Firma Arası İlişkiler, Sözleşmeler


 
 
  Etiket Bulutu  
 

 
 
   
     
 
 
İDA Linkler
 
 
İstanbul Ofis
 
 
Antalya Ofis
 
 
 
 
   
 
 
+90-212-249 56 32
 
İnönü Cad.
Akar Palas No:14/3
Gümüşsuyu/Taksim-İstanbul
 
 
idaSkype
 
 
+90-242-247 87 97
 
Gençlik Mah. Fevzi Çakmak Cad.
Cihad Kadıgil Apt. No: 65/20 Antalya - Türkiye
 
 
idaSkype
   
 
Portfolio