Facebook Twitter Anasayfa Email Site Map
select
 
  Web Marketing  
 
Günümüzde şirketlerin Internet'teki pazarlama olanakları ve bu konudaki eğilimi oldukça önem kazanmaya başlamıştır. İnternet üzerinden pazarlama faaliyetleri artık birçok diğer pazarlama tekniklerinin önüne geçmiş vaziyettedir. Rekabet avantajı sağlayacak şekilde, internet imkânlarını kullanmaları amacıyla, firmaların üst düzey yöneticileri ve pazarlama yöneticileri ile ortaklaşa çalışmalar İDA Danışmanlık uzman ekibi ile birlikte yapılmakta, stratejiler belirlenerek yapılan iş planı üzerinden etkin yöntemler uygulamaya konulmaktadır.

• Internet’te Stratejik Konumlanma
• Internet Pazarlama Planı ve Bütçesi Oluşturma
• Internet Reklam Planı Oluşturma ve Satın Alma
• Ölçme ve Değerlendirme
• Internet’te Müşteri İlişkileri

İDA Danışmanlık, ilgili profesyonellerin bu alandaki eksiklerini en hızlı şekilde gidererek, düşük maliyet, yaygın erişim ve hedef kitleyle en etkin iletişim imkanını sunan Internet pazarlama araçlarını aktif bir şekilde kullanmasına olanak tanımaktadır.
   Web Reklamcılığı
Web Reklamcılığı

Değerli reklamlarınız için ölçülebilir sonuçlar alın!

Google Adwords reklamcılığı ile çok kısa sürede Google arama ağında ya da Google görüntülü reklam platformlarında yer alabilirsiniz. Organik arama sonuçlarından bağımsız olarak Google Adwords reklamcılığı, web sitenizin trafiğini çok küçük bütçelerle hareketlendirerek, marka bilinci oluşturma, tanıtım ya da direk satış konusunda hedeflerinize odaklı anında ölçülebilir sonuçlar çıkartır. Ayrıca organik arama sonuçlarına da dolaylı katkı sağlar. Google Arama ağında belirlenen anahtar kelimeler ile ilk sayfada bulunurluğunuzu, Google görüntü reklam ağı ile de görünürlüğünüzü en etkin şekilde artırın! Özellikle otelcilik & turizm alt yapılı çalışanlarımız ile Pazar analizlerinizi yaparak, en etkili planlama ve reklam yönetimi ile hedeflerinize ulaşmanız konusunda hem danışmanlık hem de teknik destek olarak çözümler sunuyoruz.

Reklamlarınızı ülkelere, bölgelere, dillere, belirli günlere, saatlere, cihaz tiplerine, demografik özelliklere göre, ayrıca iş alanı ile alakalı belirli web sitelerinde yayınlanması, bazılarından hariç tutulması gibi gelişmiş özelliklerle optimize ediyoruz.
Pazar analizleri doğrultusunda minimum bütçelerle maksimum verim alınması konusunda, en etkili Reklamcılık platformlarında (Google, Yandex, Bing, Facebook, Linkedin) en etkin stratejiyi belirliyor, size özel alternatifler geliştiriyoruz. İda Consulting farkı ile tüm reklam platformlarında çeşitli görsel & banner reklamlarınızı uzman ekibimiz ile tasarlıyoruz.

Google internet reklamcılığı global payı %35’tir.
İnternet kullanıcılarının %67’si, çevrimdışı reklamı yapılan bir ürünü aramak için internete girmiştir.
Tüketicilerin %89’u ürünlerini çevrimiçi araştırır.
Her çevrimiçi kullanıcı günde ortalama 30 reklam görür.
Avrupa’da internet kullanıcılarının %90’ı google’da arama yapıyor.
Sadece Rusya’da Yandex arama motoru kullanımının %60’ın üzerinde.
   E-Mail Pazarlama
E-Mail Pazarlama

Müşterileriniz aboneleriniz olsun!

E-mail’lerin sınırsız sayıda kişiye ulaştırılabilme potansiyeli vardır.
E-mailler okunmayı bekler, o yüzden zaman kısıtlaması yoktur.
E-maillerin global mesafelerde pazarlama çalışmalarının getirilerine göre maliyeti neredeyse hiç yoktur.
Yatırım getirisini ölçülebilirliği çok yüksektir.
Dünyada 45 milyonun üzerinde insan e-maillerini her gün kontrol ediyor.

Günümüzde E-Mail pazarlama, bazı düzenlemeler ile daha hedefli gönderimler yolunda gelişme göstermektedir. Ülkelerin bu konuda çeşitli uygulamaları vardır. İDA Consulting olarak, pazar hassasiyetlerine göre çözümler üretilerek, e-mail gönderimi konusunda öncelikle firmanızın CRM yapısı ile etkili bir koordinasyon çerçevesinde, demografik analizler yapıp “Niş pazarlama” ilkeleri doğrultusunda E-Mail gönderimleri yapıyoruz. Spam riskini en aza indiren yöntemler kullanarak, toplu mailing yoluyla yaptığımız mail gönderimleri sonucunda alıcıları, farklı linkler ile web sitenizde istediğiniz sayfaya yönlendirebilir, bunun ROI (Return On Investment) raporlarını oluşturabiliriz. Alıcılar ise dilerlerse kayıt listesinden çıkabilir. Toplu E-Mailing sistemlerimiz ile, e-mail açılma oranlarını, tıklama oranlarını, geri dönüş oranlarını, hangi bölgelerden tıklama alındığını, listeden çıkma oranlarını, şikayet oranlarını, “bounce” oranlarını görüntüleyebilir, istediğiniz bilgileri sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Kayıtsız e-mail adresleri ile listeden otomatik olarak kaldırılır. E-mail pazarlama için HTML ve Jpeg formatta çeşitli tasarımlar yaparak, kurumsal kimliğinize uygun çözümler sunuyoruz.
   Sosyal Medya Pazarlama
Sosyal Medya Pazarlama

Facebook, Twitter, Forsquare, Linkedin, Flickr ve düzinelercesi…

Uluslar arası sosyal medya etkileri araştırmalarına göre seyahat edenlerin %70’i tatilde iken durum güncellemesi yapıyor ayrıca seyahat edenlerin %46’sı da facebook, foursquare gibi sosyal sitelerde ‘c/in’ yapıyor.

Hizmet verdiğiniz sektöre, beklentilere ve trendlere göre sosyal medya araçlarında markanızı yükseltmek adına, doğru ve en etkin sosyal medya araçlarınızı belirleme, hesap oluşturma, hesap yönetme, tasarım seçenekleri sunma, takipçi artırma, etkili ileti yayınlama gibi konularda İDA çözümleri sunuyoruz.

Sosyal medya araçlarında hesap açıp, takipçi ya da beğenen artırma ve her fotoğrafı paylaşmak ile hedeflere ulaşmak, “sosyal” olmadan mümkün değildir. Etki alanınızdaki kişileri sıkmadan heyecanlandırabilmek, katılımlarını teşvik edebilmek, yorumlarını ve beğenilerini alabilmek adına tasarımsal ve kreatif çözümler sunuyoruz.
   Arama Motorları Optimizasyonları (SEO)
Arama Motorları Optimizasyonları (SEO)

Web sitenizin, arama motorlarına uygun hale getirilmesini sağlama
Uygun hale getirildikten sonra "anahtar kelime" seçimleri
Dünyada ve Türkiye'de kabul görmüş arama motorlarına kayıt sistemleri
Web sitenize daha fazla HIT alma çalışmaları
   İtibar Yönetimi & Marka Geliştirme
İtibar Yönetimi & Marka Geliştirme

Firmanız hakkında neler konuşuluyor? İyi yorumların geri dönüşü nasıl? Kötü yorumlardan haberdar mısınız?

Seyahat edenlerin %49’u misafir yorumlarını incelemeden rezervasyon yapmıyor. Müşteriler tecrübe edinecekleri hizmetler hakkında, gelişen teknoloji sayesinde daha fazla bilgi alma imkanına sahiptirler. İlk defa ürün satın alımında ise bu inceleme oranı çok daha yüksektir. TripAdvisor, Holidaycheck, Tophotels.ru, Zoover.com ve diğer pek çok yorum sitesi tesisiniz için sayfa açmış ve yorum alıyor olabilir. Sizin için yorum sitelerinde en etkili ve doğru bilgilerinizi yansıtmak adına hesap oluşturup, yönetimini yaparak itibar ve marka geliştirme yolunda yorumları avantaja çevirmek için destek veriyoruz. Kullandığımız itibar yönetimi sistemleri aracılığıyla 100’den fazla yorum sitesi (Tripadvisor, Holidaycheck, Tophotels.ru, Zoover.com, diğer), rezervasyon web portalları (booking.com, Expedia, HRS, diğer), tur operatörü web siteleri (reisen.de, hotelkatalog24.de, diğer), binlerce blog & forum sayfalarından yapılmış tüm yorumları, hatta rakipleriniz için de yapılmış olan tüm yorumları analiz ederek, karşılaştırma ve marka geliştirme yolunda stratejiler belirliyoruz.
   Rakip fiyat analizi (Rate Shopping)
Rakiplerinizin fiyatları ne durumda?

Kullandığımız Rate Shopping yazılımları ile Online satış kanallarında yer alan rakip tekil ya da zincir firmaların güncel fiyatlarını, fiyat değişimlerini ve kapalı tarihlerini en hızlı şekilde analiz ederek, fiyatlandırma, satış ve özel fırsatlar konusunda doğru kararlar verilmesi için sizlere çözümler sunuyoruz.
   Web Analizi
Web Analizi

Web sitenizin trafiği nasıl? Ziyaretçileriniz nerede?

Online Pazarlama yoluyla yapılan tüm çalışmaların uzun vadeli marka bilinci oluşturmasının yanı sıra kısa vadeli satış ve belirli amaçlara ulaştırmada somut bazı göstergelerin, çalışmaların ölçülebilmesi açısından büyük önemi vardır. Ölçülebilir değerlendirmeler hem firmanızın çalışma performansını birebir yansıtarak durum analizi yapmanızı hem de uzun vadeli pazarlama çalışmaları için sağlıklı veriler oluşturmanızı sağlar. Tüm bu pazarlama faaliyetlerinin ve değerlendirmelerin ise bir yatırım maliyeti vardır. Bu maliyeti doğru veriler ile analiz etmek, online olmayan genel pazarlama çalışmalarına göre çok daha etkilidir. Google Reklamcılığı ve Google Analitics konusunda uzman olan İDA farkıyla, web sitenizin trafiğini artırıcı, dolaylı olarak satışlarınızı yükseltici pazarlama kanallarını etkin kullanarak, size özel analizler ve raporlamalar sunuyoruz.
   GDS & IDS Kanallarına entegrasyon ve kanal yönetimi
GDS & IDS Kanallarına entegrasyon ve kanal yönetimi

Dünya’ya daha sıkı bağlanın…

Amadeus, Sabre, Galileo ve Worldspan GDS kanalları ile dünya genelinde 600.000’in üzerinde acente’ye direk fiyat ve kontenjan verin. Ayrıca Pegasus ODD ile 100’ün üzerinde Sehayat sitesine de bağlantınızı yapın. Online Satış ve Pazarlama hedefleriniz doğrultusunda yer alması gereken ADS & IDS kanallarında da (Booking.com, Expedia, HRS ve diğerleri) müşteri hesabı açılması ve tüm sistemlerin, hesapların yönetilmesi konusunda profesyonel, geliştirici hizmetler veriyoruz.

 
 
  Banner Reklam Çalışmaları
Banner Reklam Başvuru Formu
E-Posta Kurulumu
Nelere Kazandırır ?
Kimler Banner Reklam verebilir ?
   
 
Bizi Tercih edenler'den Bazıları
 
  • Cratos Premium - KKTC
• Jazz Hotel - İstanbul
• Kasr-ı Nehroz Butik Hotel
• Orange County


  Etiket Bulutu  
 
 
 
   
     
 
 
İDA Linkler
 
 
İstanbul Ofis
 
 
Antalya Ofis
 
 
 
 
   
 
 
+90-212-249 56 32
 
İnönü Cad.
Akar Palas No:14/3
Gümüşsuyu/Taksim-İstanbul
 
 
idaSkype
 
 
+90-242-247 87 97
 
Gençlik Mah. Fevzi Çakmak Cad.
Cihad Kadıgil Apt. No: 65/20 Antalya - Türkiye
 
 
idaSkype
   
 
Portfolio